KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Always Actual
You need to know these

◊ Mielőtt karaktert alkotnál, nézz be az avatarfoglalóba, valamint ha a Play by alanyodat illetően tanácstalan vagy, akkor kukkantsd meg az avatarajánlót.

◊ Regisztráláskor vegyétek figyelembe, hogy a földieknek, a kitaszítottaknak és a darabolóknak nincsen vezetéknevük. Ha esetleg a név túl rövid lenne, akkor írjatok mögé valamit és kérjétek meg az egyik admint, hogy azt törölje onnan.

◊ Az idővonal elolvasása melegen ajánlott, hiszen abból derül ki minden, ami eddig történt.

◊ Az előtörténet megírásakor ne felejtsétek el, hogy 2173-at írunk!

◊ Az avatarok mérete szigorúan 200x320 pixel nagyságú legyen, ha esetleg képet szeretnétek vágatni, nyugodtan forduljatok a staffhoz.

Facebook csoportunk tárt karokkal vár minden új és régi játékost.



log in
join us and life fast

Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Hey darling!
Tell me your little secret!




new posts
want to try one?

» Magic of Darkness
Yepa             Icon_minitime1by Cage Wallace Csüt. Szept. 29 2016, 20:58

» エリュシオン - Elízium
Yepa             Icon_minitime1by Vendég Szomb. Júl. 30 2016, 12:56

» Finn & Lynx
Yepa             Icon_minitime1by Lynx Pént. Júl. 29 2016, 13:51

» Lynx & Logan
Yepa             Icon_minitime1by Lynx Csüt. Júl. 28 2016, 11:59

» iZombie frpg
Yepa             Icon_minitime1by Admin Hétf. Júl. 18 2016, 21:06

» Elkészültem az előtörténetemmel
Yepa             Icon_minitime1by Zafira Csüt. Júl. 14 2016, 18:31

» Zafira kom Trikru
Yepa             Icon_minitime1by Zafira Csüt. Júl. 14 2016, 18:29

» Believe in Magic
Yepa             Icon_minitime1by Admin Kedd Júl. 12 2016, 14:04


Statistic
How many are we?

Csoport
Össz.
The100
10
2
12
Sky People
3

7

10

Grounders
9
5
14
Outcasts
4
2
6
Mountain Men
4

2

6

Reapers
-
-
-
EJK
-
-
-
Össz.
30
18
48


they are here
and they want adventure


Jelenleg 8 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 8 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (46 fő) Kedd Aug. 25 2015, 14:08-kor volt itt.


Megosztás
 

 Yepa

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Yepa

Grounders

Yepa

Grounders
◊ Tartózkodási hely : Tréal
◊ Hozzászólások száma : 7

Yepa             Empty
TémanyitásTárgy: Yepa    Yepa             Icon_minitime1Hétf. Feb. 22 2016, 13:09 Idéz Szerkeszt Töröl


Yepa
“It gives me strength to have somebody to fight for; I can never fight for myself, but, for others, I can kill.”



Die in space or probably die trying to get to the ground.
becenevek: Yepa
születési hely: Tréal
születési dátum: 2149. tél
kor: 20
csoport: Grounders
klán: Jégnemzedék
pozíció: gyógyító
családi állapot: kapcsolatban
play by: Camilla Belle

survival isn't who you are, it's who you become

Külső
Ugyan eddig csak a víz és a tőröm felszínén láttam az arcom elsuhanni, nem mondhatnám, hogy nagyon különbözök a többiektől. Sötét, hosszú hajamat a praktikusság kedvéért raszta loknikba sodorva hordom, rajta csak azok a fémdarabok díszelegnek, amiket akkor kapok, ha megmentem valaki életét a klánból. Nem egy kisebb sebesülésről, két-három napon belül gyógyuló karcolásról van itt szó. Még csak nyolc darabom van, de rettentően büszkén viselem őket. Ezen kívül csak egy nyakláncom volt, még most is néha játékosan utána nyúlok, de már csak a hűlt helyét találom, ezen kívül más ékszerem nincs. Azt mondják, hogy a szemem olyan jégkék, mint anyámé volt, amiről van pár elmosódott emlékem, úgyhogy elhiszem az embereknek, de nem foglalkoztat különösebben. Ruháimat ugyanúgy állítom össze, mint mindenki más; az állatok lenyúzott bőre a legjobb arra, hogy melegen tartson. Könnyen bánok a tűvel, akár állat, akár emberi bőrt kell fércelni. Apró, de határozott ujjaim vannak, nem esik nehezemre a munka velük hosszú órákon keresztül. A testem többi része nem ennyire kidolgozott. Ugyan a törzs tagjaként nőttem fel, de nem edzőttem annyit harcban, mint a legtöbben. Egy-egy nehezebb fegyvert szinte alig bírok megemelni, bár a kisebb tőrökkel, késekkel jól bánok. Ellenben a futás az egyik erősségeim közé tartozik, talán a könnyű alakom miatt, a klánunk több férfi tagját lepipáltam már.


Belső
Tipikusan az az ember vagyok, aki a társaságban nem tűnik ki a hangjával, sőt, ha tehetem nem is nagyon megyek nagy tömegbe. Ha mégis beszélnem kell egy-egy gyűlésen, alaposan megválogatom a szavaimat, mielőtt megszólalok. Páran emiatt bölcsnek tartanak, de valójában csak tisztában vagyok vele, hogy a fiatal korom miatt még nem gyűjtöttem elég tapasztalatot, emiatt amit mondanék az talán nem is olyan fontos. Meg amúgy is a tettek embere vagyok, ha cselekedni kell, akkor villámnyorsan nyúlok a késemért vagy a kötszerekért. Gyakran érzem magam egyedül, még társaságban is, de ez az érzés megnyugtató tud lenni, főleg amikor valóban egyedül vagyok. Már tudom, hogy csak magamra számíthatok az életben, de nem becsülöm le a klánom erejét. Én is közéjük tartozom, mégsem vagyok csak egy a tömegből. Gyógyítóként körülvesz egy kisebbfajta tisztelet, korom ellenére is, amit kemény munkával érdemeltem ki. Szégyellem bevallani, még magamnak is, de megrémiszt ez a szerep, ahogy annyi minden más, amiről nem beszélek hangosan. A folyamatos támadások, háború miatt senki sincs biztonságban. Egy ideig úgy gondoltam, hogy a saját életemet féltem ennyire, amiért valószínűleg arcon köpném magamat, ha rendelkeznék tükörrel, de már rájöttem, hogy mindenkit féltek. Ha én meghalok, a klánunk gyógyító nélkül maradna, az pedig egy gyengepont. Ez tartott vissza attól, hogy elmenjek Vele. Most pedig már késő...
Amióta elvitték a Hegylakók, felváltva marcangolom önmagam és próbálok megerősödni. Tagja akarok lenni a következő csapatnak, ami harcba indul. A csökönyösségemet a szerelem erősíti. Ameddig nem tudom biztosan, hogy meghalt, addig utánamegyek a világ végére is!



Maybe life should be about more than just surviving.

Hol is kezdhetném?
Kiskoromból kevés dologra emlékszem, apámra halványan, anyámra mégkevésbé; mindketten harcban estek el. Anyám a szellemekkel vívott, amikor az öcsémet kellett volna világra hoznia, de egyikőjük sem élte túl. Másfél évvel később a falunk egy felderítő csoportjára Darabolók törtek és elvittek több erős embert, közte apámat is. Egy klán tagjaira sem jellemző a hosszú élettartam, bár néha egy-egy különös eset megesik. Ilyen volt Chilam is, az előző gyógyító, négy éves voltam, amikor magához vett és megkezdte az oktatásom. Az árva gyerekeknek a klán mindig sorsát viseli, ahogyan megvéd minden egyes tagot a királynőnk alatt csoportosulva.
Siralmasnak hangzik a gyerekkorom?
Azt leszámítva, hogy korán elvesztettem minden vérrokonomat, nem vagyok méltó több sajnálatra, mint akárki más, hisz a veszteségek közösek. Nem én voltam az egyetlen árva, nem maradtam teljesen egyedül. Serdülő koromig hasonló kiképzést kaptam, mint a többi gyerek, együtt tanultam meg velük megvédeni magam, a különböző eszközök használatát és a harcot. Chilam mindenkit oktatott az alapvető elsősegélyre, hogyan készítsünk kötést, melyik növény méreg és melyik a gyógyír, hogyan használható az izzó vas és a jég a sebek kezelésére.
Nem voltam túl ügyes az ökölharcban, nehezemre esett megütni - még ha csak gyakorlásból is - akármelyik barátomat, így hamar nyilvánvalóvá vállt, hogy nem vagyok alkalmas arra, hogy harcos legyek. Ellenben a kezeim ügyesnek bizonyultak a varrásban, vágásban és csomózásban, szóval Chilam választás elé állított. Vagy egy egyszerű, bár többnyire haszontalan klántag lesz belőlem, vagy elfogadom a további oktatását és a következő gyógyítót faragja belőlem.
Nem volt túl sok választásom, nem igaz?
Az edzéseket a kemény tanulás váltotta fel, amikor csak pár perc szabadidőm volt, a különböző anyagok hatásait és felhasználási módjait ismételtem át. A vágásokat az elejtett állatok tetemén gyakoroltam, amíg az emberi anatómiát évekig kizárásosan megfigyelés alapján tanulmányozhattam. Talán nem is kell említenem, hogy mennyire arcpirongató feladat ez egy tini lánynak. Hiába fektettem bele annyi energiát, mégis úgy éreztem, hogy ameddig a többiek vadászni járnak, meg hasznos feladatokat kapnak, én nem vagyok jó semmire. Ez visszahúzódóvá tett, kerültem minden nagyobb összejövetelt, a régi barátaimmal egyre kevesebbet találkoztam, nem is lett volna már miről beszélnünk...
De egy folyamatosan harcban álló klán leendő gyógyítójaként nem határolódhattam el az emberektől. Chilam jobb keze és éles szeme voltam, hisz az idős asszony érzékszervei egyre romlottak. Egyik reggel magához hívatott az ágyához és teljes mértékben átadta a gyógyítást, lévén, hogy nehezére esett felkelni. Már csak tanácsért járhattam hozzá, azt is csak egy bő hónapig.
Még nincs két éve, hogy elbúcsúztunk a tanítómtól, de ma is minden nap eszembe jut, minden sebesülésben és gyógymódban benne van a lelke.
Az első nagy megpróbáltatásom hamar el is érkezett. Hatalmas csata, rengeteg sebesült, még több halott. Kimerítő és állandó munka a számomra, tele elkeseredéssel, a halál gyorsabban érkezett, mint a gyógyulás. Még ha meg is mentettem egy keveset, az akkor nem vígasztalt. Abba kapaszkodtam, hogy egy-egy menthetetlennek tűnő embert még az élő oldalon tudtam egyensúlyozni. Ilyen volt Theron is. Hat nyílvessző találta el, szerencsére semelyik fontos szervét, csak az izmaiba fúródott bele, de rengeteg vért vesztett és a sebláz akkor is leterítette volna a lábáról, ha még tudott volna állni. Talán az eszméletlenség még jól is jött, miközben kiszabadítottam az élő húsból a fa és fémdarabokat. Csak miután bekötöttem a sebeit és borogatást tettem rá, jutott időm, hogy elmélázzam a múlton. Régen jó barátok voltunk, versenyt futottunk a befagyott folyóig, együtt másztunk fára. Theron is árva volt, bár sokkal több barátja volt, mint nekem bármikor, az egész törzs szerette, népszerű volt és jó harcos. Többek között ezért is éreztem magam kötelesnek a virrasztásra. Azt mondtam magamnak, hogy ha reggelre alábbhagy a láza, akkor van esélye túlélni.
Szerencsénk volt, de a teljes gyógyulás hosszú hónapokat vett igénybe, hetekig lábra sem tudott állni. Minden nap órákat töltöttünk együtt a gyógyító sátorban mivel nem volt más társasága, vagy csak ritkán, olyanra késztetett, amit már régen nem tettek, beszéltetett. Meséltem neki a kinti történésekről, hogy ki mit csinál a törzsben, milyen döntések születnek, milyen hírek érkeznek. Miután elkezdtem belejönni, a különböző gyógymódokba is belementem, ugyan nem kérdezett róla, de mindig érdeklődve figyelte, ahogy ügyködöm.
Ő pedig akkor mesélt, amikor megmozgattam a tagjait, hiszen naponta kellett a torna, nehogy a végén teljesen képtelen legyen felállni. Hálás voltam neki, hogy eltereli a figyelmem, miközben az automatikus, ám annál arcpirongatóbb mozdulatokat végzem rajta.
A rehabilitáció utolsó szakaszában, a járásban is eleinte az én segítségemre szorult.
Szépen haladt, bár folyton azzal viccelődtem, hogy én még mindig lepipálom őt futásban. Egyszer aztán eljött a nap, amikor úgy éreztem, hogy helytelen betegként kezelnem tovább.
Másnap viszont újra megjelent nálam, azt mondva, hogy hiányzik neki a séta és a beszélgetés. Kinevettem, azt mondtam, hogy ennyi idő alatt biztos nem érezhet így, még ha mélyen hálás is voltam, hogy megjelent. De nem mentem vele, csak a harmadik napon, amikor harmadjára jött vissza és azzal fenyegetőzött, hogy megsebzi magát újra, ha az kell, hogy az én társaságomat élvezhesse.
Valahogy így kezdődött a szerelmünk, lassan alakult ki, de annál mélyebbé vált. Sosem éreztem senki iránt így, de a családalapítástól vonakodtam.
Ekkorra már annyi halált láttam, hogy elképzelni sem tudtam, hogy a gyerekeink a folyamatos háborúban nőjjenek fel. Theron azt találta ki, hogy szökjünk el, telepedjünk le valahol kettesben. Noha a klán imádta, képes lett volna miattam teljesen elszakadni mindenkitől. Persze sokszor elgondolkodtam rajta, de mint egyetlen gyógyítóként, túl nagy felelőtlenség lett volna csak úgy csapot papot otthagyni mindent.
Éppen ezen vitatkoztunk újra az erdőben, nyilván elvonulva a törzstől, hogy még csak véletlenül se halljon meg minket senki. Így viszont kiengedhettük a hangunkat. Sajnos a nagy hévben nem voltunk elég elővigyázatosak. Darabolók törtek ránk. Négyen voltak kettőnk ellen, ráadásul én, ahogy már említettem, pocsék harcos voltam. Nem emlékszem minden pillanatra, annyira kaotikus volt, mi hogy történt. Az egyik megragadta a torkomat, de Theron lerántotta rólam, így annak a kezében csak édesanyámtól örökölt nyakláncom maradt. Ellenben őt elfogták, csak annyi ideje maradt, hogy elkiáltsa magát, "Fuss, Yepa, fuss!". És én így tettem.
Nem tudom, hogy helyesen cselekedtem-e, minden egyes nap megkérdőjelezem azóta, azt is, hogy valaha látom-e még. De azóta az lett az életcélom, hogy megtaláljam. Ehhez persze előtte még a tudást át kell örökítenem, de ez most már nem tart vissza annyira, mint azelőtt.

Vissza az elejére Go down
Harper McIntyre

Admin & The 100

Harper McIntyre

Admin & The 100
◊ Tartózkodási hely : Mount Weather
◊ Kor : 26
◊ Hozzászólások száma : 172

Yepa             Empty
TémanyitásTárgy: Re: Yepa    Yepa             Icon_minitime1Pént. Ápr. 08 2016, 17:51 Idéz Szerkeszt Töröl



elfogadva, üdv itt!

Kedves Yepa! Yepa             640874610
Először is szeretném kiemelni, hogy mennyire egyedi arcot választottál, már amint megláttam, éreztem, nem egy hétköznapi karaktert fogok most olvasni, s ez így is történt. Yepa             365739822 A történeted annyira olvastatta magát, hogy azt nem lehet szavakba önteni, egyszerűen imádtam! Yepa             305142183 Yepa             3453740665
Örülök, hogy gyarapítod a Jégnemzedék táborát, a gyógyítókra minden klánnak nagy szüksége van, főleg, ha csak egyre van kapacitás náluk, ami ugyebár sajnálatos. Azt is sajnálom, ami a családoddal történt, a háborúk nagyon rosszak és senki sem érdemli meg, hogy hatalmi játszmák miatt elveszítse a szeretteit.  Yepa             2474449365
Viszont szerencsés vagy, hogy ott volt neked a tanítód, aki talán valamennyire pótolta a családodat. Minden elismerésem, hogy téged választott ki utódjának, s azért meg főleg, hogy képes voltál elsajátítani a gyógyítás szép azonban annál bonyolultabb csínját-bínját. Elhiszem, hogy most sem lehet neked könnyű, hiszen a szerelmedet elrabolták, s ki tudja, milyen sorsot szántak neki a hegyiek... Az olvasottak alapján mondjuk megkockáztatnám, hogy esetleg darabolót csináltak belőle, ami ha úgy vesszük sokkal szerencsésebb sors, mint a másik, mert úgy még biztosan megmenthető. Én drukkolok nektek, hogy újra együtt lehessetek, s azért is, hogy megfelelő utódot találj magadnak a klánban, talán szerencsés lenne két fiatalt is kiképezned, nem? Sosem lehet tudni...
Utadra engedlek, hódítsd meg a játékeret és keresd meg Theront, de előtte még látogasd meg az avatar- és a pozíciófoglalót! Yepa             3553748529


Vissza az elejére Go down
http://secret-creek.tumblr.com/
 
Yepa
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Rhagash & Yepa - Az erdő mélyén
» Sethen & Yepa - Taníts, mester

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
WeAreGrounders :: Karakter :: Grounders-