KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Always Actual
You need to know these

◊ Mielőtt karaktert alkotnál, nézz be az avatarfoglalóba, valamint ha a Play by alanyodat illetően tanácstalan vagy, akkor kukkantsd meg az avatarajánlót.

◊ Regisztráláskor vegyétek figyelembe, hogy a földieknek, a kitaszítottaknak és a darabolóknak nincsen vezetéknevük. Ha esetleg a név túl rövid lenne, akkor írjatok mögé valamit és kérjétek meg az egyik admint, hogy azt törölje onnan.

◊ Az idővonal elolvasása melegen ajánlott, hiszen abból derül ki minden, ami eddig történt.

◊ Az előtörténet megírásakor ne felejtsétek el, hogy 2173-at írunk!

◊ Az avatarok mérete szigorúan 200x320 pixel nagyságú legyen, ha esetleg képet szeretnétek vágatni, nyugodtan forduljatok a staffhoz.

Facebook csoportunk tárt karokkal vár minden új és régi játékost.



log in
join us and life fast

Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Hey darling!
Tell me your little secret!




new posts
want to try one?

» Magic of Darkness
Paul Slater Icon_minitime1by Cage Wallace Csüt. Szept. 29 2016, 20:58

» エリュシオン - Elízium
Paul Slater Icon_minitime1by Vendég Szomb. Júl. 30 2016, 12:56

» Finn & Lynx
Paul Slater Icon_minitime1by Lynx Pént. Júl. 29 2016, 13:51

» Lynx & Logan
Paul Slater Icon_minitime1by Lynx Csüt. Júl. 28 2016, 11:59

» iZombie frpg
Paul Slater Icon_minitime1by Admin Hétf. Júl. 18 2016, 21:06

» Elkészültem az előtörténetemmel
Paul Slater Icon_minitime1by Zafira Csüt. Júl. 14 2016, 18:31

» Zafira kom Trikru
Paul Slater Icon_minitime1by Zafira Csüt. Júl. 14 2016, 18:29

» Believe in Magic
Paul Slater Icon_minitime1by Admin Kedd Júl. 12 2016, 14:04


Statistic
How many are we?

Csoport
Össz.
The100
10
2
12
Sky People
3

7

10

Grounders
9
5
14
Outcasts
4
2
6
Mountain Men
4

2

6

Reapers
-
-
-
EJK
-
-
-
Össz.
30
18
48


they are here
and they want adventure


Jelenleg 6 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 6 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (46 fő) Kedd Aug. 25 2015, 14:08-kor volt itt.


Megosztás
 

 Paul Slater

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Paul Slater

The 100

Paul Slater

The 100
◊ Tartózkodási hely : ₰ Föld
◊ Kor : 25
◊ Hozzászólások száma : 3

Paul Slater Empty
TémanyitásTárgy: Paul Slater   Paul Slater Icon_minitime1Szer. Szept. 02 2015, 21:33 Idéz Szerkeszt Töröl


Paul Slater
Hiszem, hogy mindannyiunkban ott bujkál a kalandvágy, ám a legnagyobb kaland az, ha nap mint nap szembenézünk a felelősséggel.



lelkem darabkái...



becenevek: Paul
születési hely, dátum: 2156. augusztus 11.; Ark
kor: 17
csoport: the 100
családi állapot: egyedülálló
play by: Thomas Brodie Sangster
Sosem voltam egy feltűnő figura, mindig is egy szürke kisegérnek hittem, és tartottam magam. Összefoglalni magam rémesen egyszerű, mintha csak egy átlagjelleget olvasnál. 180 centi alatt, pontosabban 173 centinél álltam meg a növésben, és vélhetőleg ez már így is marad. A súlyomat nemigen figyelem, a 60 körüli értéket szoktam besaccolni, hiszen manapság időm, és eszközöm nem adatik rá. Amikor bekerültem az elítéltek közé 64 kilót mértek. A kisportolt felsőtest kifejezés olyan messze áll tőlem, mint a csillagos ég, inkább nevezzük kisfiús, vagy vézna alkatnak. Persze, ragadt rám valami, de nem én vagyok a súlycipelő bajnok. Hajam szőkésbarna, rövidre nyírt, kusza, és kóctenger. Amióta idelent taposom a földet, kissé még ki is világosodott, némely fényben egész szőkének tűnhet első pillantásra. Amiről viszont jobban meg fogsz jegyezni, az az arcom. Barna íriszeim mindig kíváncsian tekintenek előre, viszont maga az egész összkép kevesebbet mutat, mint ami valódi koromat jelenti. Csalóka, valóban, de egész kellemes kép, nincs egy durva, kemény vonal rajta. Amikor mosolygok, apró kis gödröcskéim teszik bájossá a képet, de ezt a kifejezést nem kedvelem, elvégre, a lányoknak kell bájosnak lenni. Azt hiszem, én sosem leszek olyan „macsó” és „férfias”, amelynek lennem kellene. Bár kinek mi számít annak.
Míg rendes életem éltem, az öltözködés mivoltja sosem érdekelt. Azt viseltem, ami volt, ami kényelmes, és nemigen vetettem bele sok erőt.

Mindig is kissé különcnek éreztem magam, kívülállónak, sokan pedig csodabogárnak véltek. Pedig nincs ebben semmi trükk, lehet, hogy így is van. Sosem tiltakozom mások véleménye ellen, én is, és ők is mást látunk, de vannak olyan dolgok, amik mindkét esetben egyeznek. Kíváncsiságom határtalan, de nem idegesítő. Nem szoktam magam mások dolgaiba belevetni, sem most, sem a múltban nem tettem, engem mások éltettek. Sok könyvet bújtam, sok történetet olvastam, így mondhatom, hogy ragadt is rám valami. Okosnak sosem nevezem magam, de annak tartanak, mivel sok itteni, földi dologgal szemben vannak ismereteim. Pedig én is csak most tanulom őket igazán, és a többi, ami a fejemben pihen, csak támpont.
Nem vagyok nagy művészalkat, de most, hogy az üres lapokat töltögetem, egészen megbarátkoztam a rajz művészetével, de hogy magamtól alkotgassak.. na az távol áll tőlem. Szigorúan a „tudomány köreiben” cselekszem. Kíváncsiságomból adódóan valamilyen szinten érdeklődő, és kommunikatív jegyekkel bírok, igyekszem mindenkivel jó kapcsolatokat ápolni, vagy épp ismerkedni. Sosem ismertem sok arcot, és most, hogy ilyen sok emberrel vagyok körbevéve, mégsem zárkózom el, igyekszem mindenki felé nyitni, és megmutatni, ki is vagyok én, de ez nem mindig sikerül. De próbálkozom. Azonban nem vagyok egy pletykafészek, és nem is csacsogok a nap minden percében. Általában akkor, amikor kell, és valahogy nem érzek ingert arra, hogy akkor is beszéljek, ha nem szükséges. Ezzel kicsit csendes alaknak tűnhetek, nem bánom. Legalább nem idegesítő – vagy ez pont az?
Sok dolgot nemigen értek, és ezek leginkább az emberi kapcsolatok, vagy az, hogy hogyan fogadnak el, és fogadjak el másokat. Ne értsen félre senki, a dolognak nincs nagy varázsa. Én bújtam sok könyvet, én éltem túl sokat egy képzeletben, és nincsenek tapasztalataim. Az itteni hely nekem tökéletes gyakorlóterep, ahol minden olyat megtanulhatok, amellyel nem foglalkoztam eleget. Ezért is vagyok kissé ügyetlen, ha fizikai munkát, harcot, vagy bármi ilyesmit kell tennem, ezért nem megy minden olyan jól, ahogy én szeretném, amely miatt sokszor vagyok csalódott, és dühös.
Nekem is vannak rossz tulajdonságaim, amikről nem szeretek beszélni, és nem szeretem azt sem, ha eluralkodnak rajtam. Amióta itt lent tartózkodom, borzasztó alvó lettem, így sokszor tűnhetek fáradtnak, pedig agyam tökéletesen éber. Saját magammal rettentően türelmetlen vagyok, és mindig magasabb a léc, mint amit elérnék. Nem szokásom mocskolódni, sem  dühöngeni, de amikor mégis arra adódik, túlságosan őszintén mondom ki azt, amit gondolok. Ezzel megbánthatok másokat, tudom, és kiejthetek olyanokat is, amiket nem akarok, vagy nem úgy akarok. Előbb jár a szám, mint végiggondolnám effektus. A haragtartás nem áll távol tőlem manapság, de csendes, szerencsére, és ne látványos. A bosszú mestersége távol áll tőlem, de tény, hogy nemigen felejtek, pedig lehet, hogy minden könnyebb lenne. Most kezdek el a jelenben, és a valóságban élni, így azt hiszem, sok változáson fogok még keresztül esni, míg végül elérem a végső formát. Még magam sem tudom, mi vár rám, de kissé félek, mert nem akarok olyanná válni, amely még számomra is ijesztő..

hallgasd történetem...
Álmomban sokszor egy mezőn voltam. Egy igazi, zöldellő mezőn, amelyet egy könyv illusztrációján láthattam. Csend volt, szinte még a bőrömet cirógató szellőt is éreztem, az illatokat, mindent. Visszatérő képek voltak, sokszor kötöttem össze azokkal, amik napközben történtek velem, és ez tudott a legjobban megnyugtatni. Valahol mélyen irigy voltam. Irigy olyan emberekre, akik már rég nem élnek, azokra, akik ott, a történelemben, sokkal előttem éltek, és akiké a Föld nevű, csodálatos bolygó volt a lakhelye. Az igazi, kék bolygó, minden szépségével együtt. Akik tényleg a földön járhattak.
És manapság ez már csak illúzió.
Régi, kopott lapokon pihentek a szavak, amiket eleinte anya, majd ahogy már magamnak is ment, én faltam. Kicsinek mesének tűntek, olyan helynek, ami talán sosem létezett, csak valaki fejében született meg, alkotódott. Aztán szép lassan jöttem rá, hogy a burok, amely körbevesz, az a mese, a valóság pedig az, amelyek a lapon hevertek. A könyvek sorra igazoltak mindent, és akkori, gyermeki fejem fantáziájának mérhetetlen alapot adott, később pedig olyan tudást, amelyet senki nem vehetett el tőlem. De nem akarok ennyire előre sietni.
Mindig is azt kívántam, hogy lehessen egy testvérem, de tudtam, hogy ez lehetetlen. Itt az. Sosem értettem, főleg nem mikor még nemigen fogtam fel a szabályokat, hogy miért lenne az olyan nagy gond. Osztoztam volna vele mindenen, még a levegőn is, viszont megmaradt egy olyan vágynak, amely sosem fog teljesülni. Szerencsére, képzeletbelit sem kellett alkotnom, mivel társra leltem, barátra, akire úgy tekinthettem, mint egy testvérre. Még ha ki sem mondom, ezt érzem. És az évek elteltével ez így is maradt meg bennem. Ha mondani lehetne olyat, sovány vigasz az álomnak, de nekem tökéletes beteljesülés. Sok könyvet bújtam, és sok dolgot megoszthattam vele, amely nem süket fülekre talált. Akkoriban már én meséltem, olyan történeteket, hogy milyen volt odalent, milyen lehetne, ha ott élhetnénk, és mik pusztultak el. Ez nekem egyrészt volt szomorú, és csodálatos.
A meséből aztán közös álmok, és vágyak lettek. A szüleimnek nemigen tetszett eme lelkesedés, de mégis örültek, hogy volt előttem valami cél, még, ha nekik elképzelhetetlen volt az, hogy valós legyen belőle. Megtartották annak, hogy mindkettőnk fantáziája élénk maradt, és olyan dolgokban hiszünk, és lelkesedünk értük, amelyek már porlepte múltképek. Vagyis, ők hitték ezt. Mi pedig, a jövőnek.
Sok mindent megtanultam, amely odafönt is szükséges volt, és amelyről reméltem, hogy egyszer az lesz majd. Azonban mindig szigorúbbá vált a környezet, és ott lebegett előttünk az, hogy eljöhet egy második vég. Nem ismertem soha mást, mint az Ark, de mindig igyekeztem egy szebb helynek hinni annál, mint ami valójában. Kicsit talán bolondnak is hihettek, de nem érdekelt.
Végül viszont minden olyan gyorsan történt. Egy halk suttogás, egy pletyka, pár szó, de mi lelkesebbek lettünk, mind valaha. Annak híre, még ha kacsának is bizonyult volna, hogy odalent vár az új élet, olyannyira magával ragadott, hogy már hirtelen nem is számított. Ezzel keltem, ezzel feküdtem, és minden nap vártam, hogy valami új dolgot hallhassak, vagy épp azt, hogy bejelentsék, indulhatunk, eljött az idő. Aztán csend. Kínos, fájdalmas, kínzó csend. Csak a suttogás, és a találgatások maradtak.
Sosem voltam egy nagyon bátor alkat, mindig is belül maradtam mindennek, amit leszabályoztak. Még pislogni se pislogtam addig, míg nem lehetett. Magamat meghazudtolva tettem meg mégis azt, amelyről álmodni sem mertem. Szomorú voltam utána, mert anyáéknak csalódást okoztam, nem azt tettem, amire büszkék lehetnek. Mégis, ki tudott volna ellenállni? Csak pár, apró, igaznak tűnő információ kellett. Nem rabolni akartunk, nem olyan titkokat, amely valakinek alááshatott volna. Még bántani sem akartunk senkit. Csak szavakat, hogy a suttogás, a pletyka igazi vajon, vagy csak mese. És ekkor borult minden.
Mire felfogtam, hova kerültem, olyan távolinak tűnt a történet, mintha évekkel ezelőtt tettem volna. Egyszerre voltam dühös, csalódott, és szomorú. Féltem, mert tudtam, hogy a történet mivel végződik, és reménykedtem, hogy talán mégsem. Magamba zárkózva vártam a végre, arra, hogy valami történjen. Azt hiszem, olyan lehettem, mintha magam köré emeltem volna egy falat, és senkit nem akartam átengedni rajta. Vártam, és vártam. A végén nem reménykedtem semmiben sem.
A monoton napokat viszont elsöpörte az, amire, azt hiszem a mai napig nem tudnék másképp reagálni, mint akkor. Amikor közölték, hogy mi az ítéletünk, és mi fog velünk történni, olyan hévvel kezdtem el nevetni, hogy a könnyeim is kicsordultak. Azt hiszem, őrültnek néztek, és úgy tartották, megérdemlem a sorsom, ami majd odalent vár rám. Igen, ők ezzel akartak a halálra ítélni, és még ha az is várt volna rám odalent, örömmel fogadtam volna. Mert megtörtént a csoda: a meséből valóság lett.
És itt tartunk most. Élek, jobban nem is élhetnék, és jobb helyen nem is lehetnék. Azt hiszem, semmi pénzért nem mennék vissza. Senkiért. Önzően hangzik, de így igaz. Ez az én helyem, az én világom. A feladatom egyszerű, de nagyszerű, és sosem vesztem szem elől. Az életem most kezdődik csak igazán..
A nevem Paul Slater. 17 éve születtem egy hamis valóságban, és most az álmomban élek. Célom, hogy megismerjem azt a világot, amelynek meséit már betéve tudom, és ha maradandót nem is alkotok, remélem, hogy nevem egy papírdarab alján mégis szerepelni fog.
Addig is viszont..
Gyakorlatban mutatkozik meg az, hogy mennyire nehéz, ha idegen környezetben kell alkotni, és túlélni. Amit álomnak hittem, az igazából egy olyan nagy falat, amit csak kis részletekben tudok megrágni. Hittem, hogy amikor majd kilépünk, és elindulunk a világban, minden egyszerű lesz, de rá kellett jönnöm, hogy túlságosan naiv voltam. Az pedig még nehezebbnek minősült, hogy egy csapatba verődve érvényesüljünk. Elméletben minden oké, gyakorlatban viszont.. kibújik az a bizonyos szög, és megmutatkoznak a valódi arcok. Nekem ez váratlan volt, és igyekeztem nem kavarni a vizet, amely már így is háborgott. Mondhatjuk úgy, hogy sikerült, de mégsem. Igyekeztem kiállni a barátság, a barát mellett, de azt kell mondanom, néha már-már túl nehéznek bizonyult. Én nem akartam gondot, vitát, és mellette akartam állni, amikor viszont nehéz döntések elé állít a sors, a választás kínzóbb, mint ezer tűszúrás. Thomas próbált érvelni, kérni, de nem tettem, nem mentem vele. Gyávaságnak nem mondanám, de nem akartam elszakadni a csapattól sem, mert tudtam, nekem ez nem menne. Nem tudok egyedül alkotni, és hiába lennék mellette, csak hátráltatnám. Tanulnom kell, és megállnom a talpamon. Sikeresen kerültem úgymond a két tűz közé, mind odabent, mint pedig a kézzel fogható valóságban. Legegyszerűbb lett volna ketté szakadni, de lehetetlen volt, így maradtam. Egy hang azt súgja, hiba, egy másik, hogy jól cselekedtem. Érzem kissé a maró érzést, és adok igazat az elsőnek, de próbálok nyugtatni magamon.
A kitöltetlen lapok újraalkotásával nyugtatom magam, és vonulok vissza, ha soknak érzem a történéseket. A karperecem elhagytam, ebben a választásban szinte az ösztöneim döntöttek, mint a józan eszem, és talán ez a tettem volt az, ami feldúlta azt, ami köztem, és Thomas közt pihent. Beleestem a saját csapdámba a vitával, és sikerült minden olyat kiadnom magamból, amelyet végig sem gondoltam, vagy egyenesen rosszul fejeztem ki. Szörnyű volt. Sosem történt előtte ilyen, és sosem gondoltam, hogy eljön, és szerintem, ez az egész helyzet hozta ki belőlem. A nehézségek, az éhség, az, hogy minden csak úgy rám szakadt. Sikerült volna rázúdítanom minden terhemet? És ha igen, vajon ezzel löktem rajta azt a bizonyosat, amiért megtette? Nem tudom, és minden percben keresem is rá a választ, miközben rágódom azon, mitévő legyek. Néha elgondolkodom, hogy már akkor vele kellett volna mennem, amikor felvetette. De most.. tudom, hogy utána kell indulnom, és keresnem őt, de egyedül.. még mindig nem állok készen rá, a nyomás viszont nagyobb. És odabent is úgy érzem, hogy ezzel mit sem törődve kell meglépnem. Még mindig szokatlan, és idegen ez az egész. Egyelőre még várok, leginkább a kezdőlöketre, és arra, hogy merre tegyem, mivel jelenleg fogalmam sincs, merre lenne ésszerű. Addig is a csapatban maradva igyekszem hasznosnak mutatkozni, és eltanulni azt, hogy ne vesszek oda az első méterek után, ha úgy döntök, elindulok megkeresni őt.

Vissza az elejére Go down
Mizar

Admin

Mizar

◊ Tartózkodási hely : Valahol az erdő mélyén...
◊ Kor : 32
◊ Őt keresem : Everyone
◊ Hozzászólások száma : 57

Paul Slater Empty
TémanyitásTárgy: Re: Paul Slater   Paul Slater Icon_minitime1Szomb. Szept. 05 2015, 21:00 Idéz Szerkeszt Töröl



elfogadva, üdv itt!


Nos, kedves Paul! Paul Slater 1806508759
Nem is tudom mivel kezdjem... Először is üdvözöllek az oldalon! Nagyon köszönöm, hogy elvtted az első canonomat, akit megálmodtam, mind Tom, mind én nagyon vártunk téged, szinte sóvárgásba és kampányolásba fajult a dolog. Úgyhogy szemléltetném a kezdőreakciót, az észrevételed után: Paul Slater 798637294 Emellett nagyon-nagyon köszönöm, hogy nem üldöztél el a gondolattal, és kibővítésre került az előtörténeted, most már az agyam is azt mondja, hogy ez így kerek egész. Paul Slater 4085336767 Továbbá azért is jár a piros pont, hogy mindent végigbogarásztál, elolvastál a karakteralkotást megelőzően. Paul Slater 1243672476
A lapodra rátérve, nem is tudom, hogy ragadhatott meg ennyire, hiszen Paul élete valójában nem egy akciódús cselekvéssorozat, ő inkább egy fontolgató, lírai karakter, akinek sokkal inkább a belső világa az, ami gazdag, nem a mutatott, fizikumában megnyilvánulóak, és ezt nagyon jól sikerült is visszadnod, precízen, tökéletesen megteremtve a karaktert. Az aranyhatáron állsz, ott is középen, ott ahol semmi nem sok, de semmi sem kevés, éppen jó. Nem köznapi a fogalmazásmódod sem, mondhatnám, hogy már irodalmi, amit részemről imádok, tehát gyakorlatilag faltam szavaidat. Paul Slater 2558943715 Egyszerűen telitalálat minden, a leírástól a szóhasználaton át a töténetig. Tehát azt hiszem ezekkel érted el, hogy ez történjen, és ne csupán unottan olvassam végig, nyugtázva, hogy még valaki. Szóval perfect. Jó helye lesz nálad. Paul - nekem úgy tűnik -, egy bizonytalan, kétségekkel  küzködő kamasz, akinek bizony-bizony férfivá kell érnie, és már a dolog erdejében jár, csak éppen eltévedt, no de, hogy mi lesz belőle, az csak rajta és rajtad áll. Én csak kíváncsian várom a tetteit, és remélem látni fogom mivé cseperedik. Ezt már nem is tudom miért mondom, a lényeg: el vagy fogadva.
Látogasd meg az avatar és pozíciófoglalót, és vesd játékba magad! Very Happy Hajrá! Wink


Vissza az elejére Go down
https://we-are-grounders.hungarianforum.com/
 
Paul Slater
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Paul Slater

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
WeAreGrounders :: Kikapcsolódás :: Archívum :: Karaktertemetö-