KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Always Actual
You need to know these

◊ Mielőtt karaktert alkotnál, nézz be az avatarfoglalóba, valamint ha a Play by alanyodat illetően tanácstalan vagy, akkor kukkantsd meg az avatarajánlót.

◊ Regisztráláskor vegyétek figyelembe, hogy a földieknek, a kitaszítottaknak és a darabolóknak nincsen vezetéknevük. Ha esetleg a név túl rövid lenne, akkor írjatok mögé valamit és kérjétek meg az egyik admint, hogy azt törölje onnan.

◊ Az idővonal elolvasása melegen ajánlott, hiszen abból derül ki minden, ami eddig történt.

◊ Az előtörténet megírásakor ne felejtsétek el, hogy 2173-at írunk!

◊ Az avatarok mérete szigorúan 200x320 pixel nagyságú legyen, ha esetleg képet szeretnétek vágatni, nyugodtan forduljatok a staffhoz.

Facebook csoportunk tárt karokkal vár minden új és régi játékost.



log in
join us and life fast

Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Hey darling!
Tell me your little secret!




new posts
want to try one?

» Magic of Darkness
Luna -  A Hajónép vezetője Icon_minitime1by Cage Wallace Csüt. Szept. 29 2016, 20:58

» エリュシオン - Elízium
Luna -  A Hajónép vezetője Icon_minitime1by Vendég Szomb. Júl. 30 2016, 12:56

» Finn & Lynx
Luna -  A Hajónép vezetője Icon_minitime1by Lynx Pént. Júl. 29 2016, 13:51

» Lynx & Logan
Luna -  A Hajónép vezetője Icon_minitime1by Lynx Csüt. Júl. 28 2016, 11:59

» iZombie frpg
Luna -  A Hajónép vezetője Icon_minitime1by Admin Hétf. Júl. 18 2016, 21:06

» Elkészültem az előtörténetemmel
Luna -  A Hajónép vezetője Icon_minitime1by Zafira Csüt. Júl. 14 2016, 18:31

» Zafira kom Trikru
Luna -  A Hajónép vezetője Icon_minitime1by Zafira Csüt. Júl. 14 2016, 18:29

» Believe in Magic
Luna -  A Hajónép vezetője Icon_minitime1by Admin Kedd Júl. 12 2016, 14:04


Statistic
How many are we?

Csoport
Össz.
The100
10
2
12
Sky People
3

7

10

Grounders
9
5
14
Outcasts
4
2
6
Mountain Men
4

2

6

Reapers
-
-
-
EJK
-
-
-
Össz.
30
18
48


they are here
and they want adventure


Jelenleg 2 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 2 vendég :: 1 Bot

Nincs

A legtöbb felhasználó (46 fő) Kedd Aug. 25 2015, 14:08-kor volt itt.


Megosztás
 

 Luna - A Hajónép vezetője

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Luna

Grounders

Luna

Grounders
◊ Tartózkodási hely : Norf városában
◊ Kor : 36
◊ Őt keresem : my "enemy",my informer
◊ Hozzászólások száma : 24

Luna -  A Hajónép vezetője Empty
TémanyitásTárgy: Luna - A Hajónép vezetője   Luna -  A Hajónép vezetője Icon_minitime1Szer. Aug. 19 2015, 14:50 Idéz Szerkeszt Töröl


Luna
WE ARE EQUAL. I'M SURE THIS IS DIFFICULT FOR YOU.



lelkem darabkái...



becenevek: Luna
születési hely, dátum: Norf, 2147. március 22.
kor: 27
csoport: Grounders
családi állapot: egyedülálló
play by: Katheryn Winnick
Fogadjunk, hogy az első dolog, amire felfigyelsz, az a szemem. Valóban, mondják: A szem a lélek tükre. Az enyém kék, mint a végtelen tenger. Sejtelmesen csillog, tökéletesen jelzi a hangulatom. Ha kalandra vágyok, világossá válik, akár a napsütéses ég, ha dühtől izzik, szinte sötétkékké változik, akár a mély óceán. Sokszor megtévesztően semmit mondó, máskor könyvként mesél, akárcsak arcom. Világos bőröm nem csak hegektől érdes, sokszor kell lepleznem a testemen eluralkodó érzéseim, mielőtt gyenge kislánnyá változok, mint régen. Sebhelyeim között mindig van legalább egy, ami alig hegedt be, s szinte biztos, hogy szerzek újabbat, mire végleg begyógyulhatna. Hosszú, szőke fürtjeim legtöbbször vállamra omlanak, de teljesen kibontva alig láthatod. Egy-két vagy akár több fonással is fejbőrömhöz rögzítem őket, hogy ne zavarjanak, de megválni tőlük... erre soha nem lennék képes. Szeretem az ékszereket, akárcsak mások. De csakis akkor hordok ilyesmit, ha az alkalom megkívánja. A mindennapokban ezek is csak hátráltatnának, mint a szemembe hulló fürtjeim. Egy dolog van, amitől nem tudok megszabadulni. Egy medál, amit a családom, a népünk vezeti generációk óta őriznek, s adják tovább utódjaiknak. Ez emlékeztet rá, hogy honnan és hogyan jutottam el idáig. A ruháim többségében praktikusságuk miatt vannak a hajómban lévő szekrény polcain. Nadrágok, melegebb irhák, vagy vékonyabb hosszú ujjúak, csizmák, ami éppen akad, s másoknak nem hiányzik. A kardom mindig oldalamon lóg, pajzsom igyekszem mindig kézközelben tudni. A fegyvertáramban még megtalálható pár fejsze, egy-két íjpuska és jó néhány apró kés, amik ruhám alá rejtve biztos védelmet nyújtanak, hisz használatukkal gyermekkorom óta nincsenek problémáim. Ennek megfelelően a normál testmagasságomhoz némi izmosság is párosult az évek alatt. Könnyedén mozgok, hajlékony vagyok, gyors és precíz, ha magamat kell védenem.

Harcias, makacs természet. Ezt mondják rólam. Nos, lássuk be, vezető vagyok, ha mindennek és mindenkinek engednék, akkor nem ott lennék, ahol. Nem vagyok báb, amit mindenki tanácsokkal terelget, irányít, a magam ura vagyok. Persze tanácsokat meghallgatok, megfogadok, de a döntéseim magam hozom meg. Nem az érdekeim, mint inkább a népem érdekeit próbálom nézni, sokszor mégis becsúsznak végzetes hibák. Ezeket igyekszem kiküszöbölni, a lehető leggyorsabb és leghasznosabb módon, további károk okozását elkerülve. Azt hiszem empátiával és kellő együttérzéssel állok mindenkivel szemben, próbálok próbálok mindenkit egységesen kezelni, sokszor viszont a kivételezések juttatnak minket előrébb, így elveim meg-meg kell szegnem. Egyeseknek brutálisnak tűnhetnek, amikor szükséghelyzetben hideg fejjel gondolkodom vagy példát statuálva szúrom át egy harcos szívét, viszont a népet vezetni kell, nem pátyolgatni. Elgondolásom szerint, ha mindenkinek megbocsájtanék, a rendszer, a szabályok, amiket sikerült megszilárdítanom, felborulnának.
Sokszor kell a nyelvemre harapnom, hogy arcomra ne üljön ki véleményem, hogy ne szólaljak meg meggondolatlanul. Mindehhez szükségem volt rá, hogy levetkőzzem gyermekkori aggályaim, megfogadván anyám óva intő szavaim, miszerint sokszor a józan elvekre hallgatva sem lehet megfelelően forgatni a szavakat. Nem vagyok a kompromisszumok híve, békére törekszem, de szükségszerű a vérontás, ha nincs más mód arra, hogy a jövőt egységesen magunk előtt lássuk. Szeretem a furfangos, kiszámíthatatlannak tűnő megoldásokat, de nem szeretem, ha más így közelít felém, ha kijátszanak, vagy hátba támadnak. Inkább a fájdalmas igazság, mint a kényelmes hazugság. Ezt a népem is tudja, soha nem hazudnék nekik. De vajon magamnak mennyi mindenben hazudok, hogy én is el tudjam hinni a fényesebb jövő nem csak egy halovány remény, hanem megfogható valóság.

hallgasd történetem...
-Igyunk az újabb sikeres útra!-emelem meg kupám, s pillantok körbe a rövid időre elcsendesedett teremben. Középen a tűz magas lángokat emel, beragyogva az egész helységet, mely még így is árnyaktól hűvös és rideg hatású marad. Norf városa megváltozott, ahogy én is. Más volt, amikor kicsi voltam. Akkoriban mi nem volt az? Anyám szerint az embereket, különösképp a vezetőket, a népe határozza meg. Engem sokáig csak a múltam kísértett, s elhomályosította előlem a jövőt. A keleti parton fekvő város kikötői a poklot jelentették számomra, egy olyan helyen, ami minden népem bélinek a paradicsomot jelentette. Minden ifjú kardforgatást tanul, megvédeni magát az ellenség fegyvereitől, nekem viszont egészen más tudást kellett elsajátítanom.  Le kellett győznöm a mélységet. Nem féltem szembeszállni másokkal, nem éreztem szükségét a páncélnak, amíg a hideg fém markolat nyugalmasan simult a kezembe.
Gondolataim közt merengve kisétáltam a teremből, egészen a kikötőig. A szél hajamba kapott, és a szürkületben úgy lengette, mint egy élénk, aranyszínű zászlót. A fodrozódó víztükör elmosódva adja vissza vonásaim, s szinte látom, ahogy fiatal lány énem néz velem farkas szemet. A lányé, akit el kellett temetnem a napon, mikor anyám, az előző klánvezér meghalt. Tudtam, a múltam nem határozhat meg többé. Reméltem a mesék igazak, amiket gyerekkoromban hallottam tőle: a helyről, ahol mindenki egy helyen vigad, üríti kupáját az istenekkel, ahol béke és boldogság van, megbocsájtás mindenkinek. Hinni akartam, hogy ő is ezen a helyen van, ahogy a kislány is, aki voltam.
-Nem vagyok sem süket, sem félénk. Felesleges a settenkedés.-szólalok meg, hisz hallom, hogy valaki mögém lopakodva próbál csendes maradni, feltűnés nélkül megközelíteni. Hiába. Most nem ácsoroghatnék itt, elmerengve, a mélységbe bámulva, ha többek között ő nem állna mellettem. Le kellett vetkőznöm a múlt árnyait, a félelmeim.
Kiskoromban a bátyámmal a hajókon nőttünk fel. Mind a ketten úgy születtünk, hogy a vérünkben volt: a tengeren élni, a tengeren harcolni, majd a tengeren meghalni. Egy napsütéses délután, mikor ő a mélybe vetette magát, követtem én is. Nagyobb volt nálam, tudott úszni, én pedig voltam olyan vakmerő, hogy kövessem őt. Szerettem a kalandokat, akárcsak olyasmiket csinálni, amiket egy jól nevelt gyermek, pláne egy leány, nem tenne. A mélység mágnesként kezdett húzni, tüdőmből kiszökött a levegő, és hirtelen sötétség ölelt körül. Láttam a nagyanyám arcát, rég elhunyt atyámét, s anyámét. Semmit sem éreztem, a hideg átjárt, én pedig merültem, egyre mélyebbre. Alig voltam több öt évesnél. A bátyám húzott ki, ő mentett meg, de ő taszított a démonaim éhes karmai közé is. Több éven keresztül harcoltam azért, hogy képes legyek a víz, a kikötő közelébe menni. Kitagadtak, legalábbis nem úgy néztek rám, mint régen. Csalódást okoztam magamnak, a családomnak, mindenkinek. Anyám próbálta ezt nem éreztetni velem, de tisztában voltam vele, hogy ez nem így volt. Nevetséges lettem mindenki szemében, különc lettem. Egy kislány a Hajónépből, aki épp a víztől retteg.
-Készülsz valamire Rhag. Ha nem árulod el, mi az, kénytelen leszek más módszereket bevetni. Ugyanakkor tudom, hogy hűséges vagy a klánodhoz, és a vezetődhöz.-nézek az időközben mellém lépő férfira. Az ő hajójára tettem fel először a lábam, mikor anyám meghalt. Mellette nőttem fel, mellette veszett oda a bátyám, mégis benne bíztam meg a legjobban, hiába tudtam: ő a Hajónép legmakacsabb tagja. Kiváló hajós volt, tanácsadó, de hajlamos volt a kelleténél meggondolatlanabbul felülírni a szabályaim. A népem és a családom szabályait, amiket évtizedek óta követett az egész klán. A múltam nem határozott meg többé, elértem, hogy egység uralkodjék, hogy mindenki egyenlő bánásmódban részesüljön. Elértem a békét, mégis mindig harcra került sor. Minden kihajózáskor fenn állt a veszély, hogy kevesebben térnek vissza, mint ahányan hátrahagyták a családjukat.  Biztos kereskedelmet folytattunk Polis városában, békében éltünk egymással, de a klánok közötti béke bizonyos mértékben állhat csak fenn. Új területekre volt szükségünk, amit nem mindig lehetett megvenni, alkuval egységesen megosztani, felosztani. Volt, hogy egy-egy felelőtlen embernek köszönhetően törtek ki a háborúk. A Vasnemzedék vezetője Caelum kihasználta a vendégszeretetet, ami megtorlást vont maga után, hisz egy hajóm bánta a látogatását. Akikkel mindig is békében éltünk az Erdei nép. Nekik köszönhetünk rengeteg ismeretet arról, ami emberektől, klánoktól független fenyegetést jelenthet. Olyasmikről, amikről immár a felderítők, a gyógyítók, a vezetők, de még a legkisebb gyermekek is tudnak. Muszáj, hogy tudjanak. A savas ködről, melyr nem megfelelő búvóhely híján szinte biztos halált okoz. Azok, akik képesek voltak túlélni a földön, s vastag falak mögé rejtőzve vegetálnak... Nos, őket elkerülni ésszerűbbnek tűnik, hisz idegenek mindenki számára. Ott van még a folyami kígyó, mely fenyegetést jelent mindazokra, akik nem tudják hol számítsanak támadására. A tudás a miénk, de az új betolakodók ellen mi sem tudunk mit tenni. Harcolunk, mert ez az életünk, de vajon meddig leszünk erre még képesek?
-Nem lehet megoszlás a klánban. Azt pedig mind a ketten tudjuk jól, nem mindenkivel lehet egyességre jutni, és nem vagyunk mindenhatóak. Bizonyítsd, hogy képes vagy nem csalódást okozni, és megtenni azt, amit kértem. A fiúból pedig mielőbb faragj igazi harcost. Járj szerencsével, de csakis a kijelölt úton.-nézek Rhag-ra ismét, hisz időközben tekintetem elkalandozott a város fénylő terme felé, amit még nem öntött el a víz. De hamarosan azt is elfogja, ha nem teszünk ellene. –Ne ásd alá a tekintélyem, és játszd ki ellenem az embereim, vagy te leszel az első, aki a homokban hagyja lábnyomát, de az is, akinek a vére pirosra fogja színezni.-szavaim üres fenyegetésnek egyáltalán nem nevezhetők, ezt ő is tudhatja jól. Nem vagyok hajlandó az általa elképzelt lehetőségekbe hinni, embereket áldozni érte vagy rá, s őt sem szeretném elveszteni, de ha kényszerít rá, kénytelen leszek példát statuálni vele. Vannak emberek, akik képesek még így is meglepni, de mindig lesznek olyanok, akik idővel csak csalódást tudnak okozni. Épp ezért szükségszerű egy-két olyan barát segítsége, akit kötelez a nekem tett ígéret: kiszedik a kellő információkat azokból, akikben kezdem érezni, hogy a hűségük megtörik, s önbíráskodásba kezdenek.
Visszatérek a kabinomba, végigsétálva a hajókat összekötő deszkákon, melyeken lépdelve a hajók korlátjait úgy kell szorongatni, hogy egy-egy nagyobb hullám esetén, ha megbicsaklik lábam, ne boruljak a vízbe. Amitől már többé nem tartok, viszont elázni sem szeretnék. A kis helységbe, hol egy fáklya pislog, a félhomályban megpillantom a szárnyaim alá vett fiút. Mondhatni fiatal férfi, harcos, de viselkedésben és jellemben alig több egy zabolázhatatlan gyereknél. Elmosolyodva figyelem, majd leteszem a fegyvereim, és leülök a fáklya alatti székbe. Tekintetem az ablakon keresztül elkalandozik a távolban, s míg így is hallom a kintről beszűrődő hangos nevetés zaját. Az ilyen napokért megéri az erőfeszítés. Mit hoz a jövő? Mi van akkor, ha holnap ránk támadnak, ha nem vagyunk felkészültek? Ha azok, akik kihajóznak, nem térnek vissza? Annyi minden felett ott lebeg a "ha" szócska, hogy a testem átjáró félelem, az aggályaim ismét felélednek és nehezemre esik nem észrevenni: a kezemben lévő penge megremeg. Mert én is tartok elkerülhetetlen, hirtelen bekövetkező dolgoktól, de ezt nem mutathatom ki. Amik bennem szunnyadnak, muszáj palástolnom az embereim miatt.

Vissza az elejére Go down
Mizar

Admin

Mizar

◊ Tartózkodási hely : Valahol az erdő mélyén...
◊ Kor : 32
◊ Őt keresem : Everyone
◊ Hozzászólások száma : 57

Luna -  A Hajónép vezetője Empty
TémanyitásTárgy: Re: Luna - A Hajónép vezetője   Luna -  A Hajónép vezetője Icon_minitime1Csüt. Aug. 20 2015, 23:36 Idéz Szerkeszt Töröl



elfogadva, üdv itt!


Nos, kedves Luna! Very Happy
Hűűűű... hát... hűűűű.... Nem is tudom mit mondjak. A lapod mellett egy silány kis semmiségnek érzem a canonhirdetésem, pedig anno büszke voltam rá. Ugyan az én fejemben csak halvány vonalakkal, de egy ilyesmi kép rajzolódott ki a karakterről, amiket Te megvastagítottá, vagy egy más irányba húztál, esetleg kisatíroztál. A lényeg, hogy nem féltél mindezt megtenni, és biztosan fogtad az ecsetet, amelynek vonásai mentén egy élet és egy műremek született, aki számomra egy lett a vezetők közül, akiknek ezt kell csinálniuk. Nem apróztad el a dolgot, és minden erőfeszítés nélkül pár szó után magaddal ragadtál, Luna pedig.... Hihetetlen mennyi minden van benne, és még mennyi minden lehet benne. Alig várom, hogy láthassam őt játékban is. Megtaláltad őt, igényesen és csodásan fogalmazol, ráadásul még a karakterhez tartozó gifeket is készítettél. Kb. hozzád tartozik, ezért úgy érzem nem is állhatok Luna és a Te utadba, így elfogadnálak. Úgyis államalapítás ünnepe, ti meg már javában toborozzátok az embereket a klánba... Mi kaptunk egy Szent Istvánt, a Hajónép meg egy Lunát, aki akár mondhatná is: "Én azt akarom, hogy ennek a népnek országa legyen...." - bocsánat, 20-án ez állandó láz.... Elég a beszédből. Látogasd meg még az avatárfoglalót, és nyomás a játéktérre! Very Happy


Vissza az elejére Go down
https://we-are-grounders.hungarianforum.com/
 
Luna - A Hajónép vezetője
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Corvus - Sziklanép vezetője
» Luna - klánvezető

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
WeAreGrounders :: Karakter :: Grounders-